Zabójczy trop

Z

Za nową okładką kryją się nowe przygody Nela Duranda. I chociaż miejsce akcji, okoliczności działania, jak i towarzyszące mu osoby są nowe i mocno rozbieżne w swych charakterach, to Nel swoim sposobem patrzenia na otaczającą go rzeczywistość i to co jest w niej istotne, jest ten sam. Nadal wyróżnia kobiety za ich wdzięk, urodę i przede wszystkim niekwestionowaną wyższość intelektu nad męskim rodzajem (sama zwartość majtek oraz swoboda przeklinania okraszona atramentem na ramionach i nie tylko, to zdecydowanie za mało). Wciąż przedkłada przyjemność buszowania po t

eorii Inżynierii Chemicznej nad towarzystwem puszących się nad sobą celebrytów i nie zamierza rezygnować  z nadarzających się konfrontacji.   

To prawda, w codziennym życiu jest mu łatwiej, bo niczego mu nie brakuje, ale to również oznacza, że mając tak wiele do stracenia, nie waha się postawić all-in, gdy gra toczy się o honor oraz sprawiedliwość. Przykłady ekstremalne trudno jest naśladować, ale nie można ich nie zauważać. Niejednokrotnie, nawet pierwsza nieudana próba pozwala dotrzeć do przyjemności, o których myśleliśmy, że są poza naszym zasięgiem. Żądza pieniądza nie może przesłaniać sposobu ich uzyskania. Dziesięć dolarów z dobrze napisanej książki lub odkrywczego artykułu w Science Magazine jest więcej warte, jak milion z wygranej loterii. 

Warto o tym pamiętać, czytając nowe przygody Nela, w końcu również i jemu coś należy się od Czytelnika. 

Premiera książki już w kwietniu 2020.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz fragment książki:
 
 
 
 

 

Książkę można nabyć w ulubionej księgarni oraz:

 


Kup on-line

Kup on-line

Kup on-line


Kup on-line
 
   
   

 

 

 

 

Na północ od Okinawy

Sensacja i odwaga często idą tą samą droga, gdy na niej napotkają intrygujące kobiety oraz niezwykłych 
mężczyzn powstają zdarzenia szczególne.
 
Nel Durand właściciel dużej firmy przemysłu chemicznego nie stroni od zdarzeń szczególnych.
Na morskiej platformie podczas organizowanego sympozjum dotyczącego nowych technologii pozyskiwania energii następują zaskakujące wydarzenia. Zabójstwo dowódcy platformy i próba jej zatopienia wikłają Nela w nierówną rywalizację z amerykańskim korpusem marines stacjonującym na Okinawie.
Odnalezienie sprawcy, to dla korpusu marines obowiązek oraz utrzymanie skrywanej na platformie tajemnicy, dla Nela Duranda to wyrównanie osobistych porachunków.
Zabójca jednak nie działa sam, jego mocodawcy dla zagłady platformy mogą poświecić wiele … również życie fascynującej oceanograf, Nany Okane.
Nel Durand wraz z porucznikiem Stone’em z korpusu marines, mają zaledwie parę godzin, aby odmienić tragiczny splot nieuniknionych następstw.
 
 
 

Zobacz fragment książki:

 
 
 

 

 

 
 
 
 

 

 

Książkę można nabyć w ulubionej księgarni oraz:

 


Kup on-line

Kup on-line

Kup on-line


Kup on-line
 
   
   

 

 

Feralna umowa

Wpobliżu południowokoreańskiej wyspy Czedżu w niewyjaśnionych okolicznościach tonie rosyjski statek, na którego pokładzie znajduje się skomplikowany reaktor chemiczny.
Nel Durand, właściciel firmy, która wyprodukowała reaktor, pojawia się na  wyspie w charakterze świadka. Współpraca Nela z charyzmatyczną inspektor Nam Yewon to ciąg nieustających zatargów, którym obecność pięknej meteorolog, kanadyjskiej Inuitki Oshy Shiwak,  nie może pomóc.
Ślady przestępstw prowadzą Nela do pobliskiej Japonii. W Nagano poznaje wdowę, właścicielkę petrochemicznej spółki, z którą zostaje zasypany w śnieżnej lawinie. Pomaga w jej ocaleniu i z nowymi dowodami wraca na Czedżu. Tutaj oczekuje go jednak już nie tylko inspektor Nam Yewon, czeka na niego ten…, któremu wszelkie tajemnice popełnionych zbrodni nie są obce.
 
Nel Durand ma pieniądze i…  znacznie więcej. Ma również własne poczucie sprawiedliwości, które często odbiega od ustalonych norm, a które tak bardzo jest potrzebne nam współczesnym.  
 
.
 
 
 

Zobacz fragment książki:

 
 
 

 

 

Książkę można nabyć w ulubionej księgarni oraz:

 


Kup on-line

Kup on-line

Kup on-line


Kup on-line
   
   

 

Kłopotliwa oferta

Mei Wang, charyzmatyczna doktor fizyki opuszcza Los Alamos. Czyni to świadomie, ale i nie bez zachęty uczestniczącego w organizowanej tam konferencji Nela Duranda. Znajomość z Nelem prowadzi do zaskakujących zdarzeń podczas ich wspólnego pobytu na Tajwanie. Składana przez firmę Durand oferta nowego procesu dla tamtejszego przemysłu chemicznego rodzi w kierowanym przez ojca Mei resorcie zaciekłą rywalizację. Śmierć ministra Wanga ma przesądzić o odrzuceniu oferty.
 
Nel Durand dociera do sedna konfliktu, a niespodziewana propozycja pomocy ze strony Fan Shu, intrygującej właścicielki VIP-owskiego burdelu, zmusza go do nie mniej swoistych działań.
 
W pościgu za bezwzględnym przeciwnikiem czas oraz okoliczności nie są bez znaczenia… nie są również po stronie Nela.
 
 

Zobacz fragment książki:

 
 
 

 

 

Książkę można nabyć w ulubionej księgarni oraz:

 


Kup on-line

Kup on-line

Kup on-line


Kup on-line
 
   
 
 

 

Zależność Odwrotna

Niezwyczajne losy bohaterów i tajemnice dotyczące najnowszych technologii przeplatają się w sensacyjnej akcji o zaskakującym zakończeniu.
 
Michael Wood powraca na Daleki Wschód, tym razem do Korei Południowej, gdzie pracuje jako konsultant techniczny w Agencji do Spraw Energetyki rządu koreańskiego. Jego zadaniem jest wybór odpowiedniego wykonawcy dla nowej elektrowni opartej na procesie zgazowania węgla. Wykonywanie powierzonych mu zadań łączy ze spędzaniem czasu w towarzystwie dwóch wyróżniających się swym społecznym statusem oraz nieprzeciętną urodą kobiet: chirurga oczu Gu Mi-sook oraz inżyniera procesów Song Yoo-rin.
Podczas referencyjnego pobytu w Szanghaju jego podświadoma skłonność do zauważania rzeczy niezwykłych wikła go w unicestwienie agenta Korei Północnej, co powoduje, że zaczyna się nim interesować major Kwang – seksowna agentka Północy.
 
Wspomagany w realizowaniu zadań dla rządowej agencji przez swego polskiego przyjaciela Tomka Starskiego Michael angażuje się w szpiegowską grę pomiędzy Koreą Północną a ambasadą amerykańską w Seulu. W grę, w której północnokoreańska major Kwang ma dla Michaela do wykonania totalnie nieprawdopodobne zadanie…
 
 
Często chlubimy się możliwością wyboru, warto więc pamiętać, że czas czytania jest ten sam, ale książki są… różne.
 
 
 Zobacz fragment książki:
 
 
 
 
 

Książkę można nabyć w ulubionej księgarni oraz:

 


Kup on-line

Kup on-line

Kup on-line


Kup on-line

 

Design by Pixelsparadise